Zimná príprava je v plnom prúde, a tak do svojho tréningového procesu zaraďujem viacero športov, prostredníctvom ktorých rozvíjam svoju kondíciu komplexne. V dnešnom príspevku som si pre vás pripravil video, v ktorom vám dám tip na efektívny bežecký tréning.

„Za málo času veľa muziky“

Tréning behu v zóne základnej vytrvalosti nemá pre cyklistov význam. Osobne mi to vôbec nevyhovuje a po 1,30 h takéhoto behu som „rozsekaný na kašu“. Preto, čo sa týka bežeckého tréningu uprednostňujem výbehy do kopca a rôzne iné formy intervalového tréningu. Vo videu nájdete tréning, ktorý  je časovo nenáročný a má výborný kondičný efekt. Prostredníctvom cielených intervalov budete pôsobiť na rozvoj výkonnosti v zóne VO2max, pričom si dáte poriadne do tela.

Metóda vykonania tréningu

  1. rozklus 15 min. v zóne2
  2. 5 min. atletická abeceda + dynamický strečing
  3. 3 x 50 metrov maximálny šprint medzi šprintami 150 metrov ľahký klus alebo chôdza
  4. po treťom šprinte nasleduje 350 m ľahký klus alebo chôdza
  5. 800 m úsek v zóne 5
  6. toto je jedna séria

Po absolvovaní série zaraďte 5 min. ľahký klus. Opakujte 2 až 3 série. Po absolvovaní intervalov sa 10 min. vyklusajte alebo vykráčajte a bežecký tréning máte za sebou.

NEZABUDNI!

  1. tréning je intenzívny, a tak sa najedz aspoň 3 h pred jeho začiatkom
  2. poriadne sa rozohrej a rozcvič, aby si si neprivodil svalové zranenie

 

Ďalšie moje tréningové videá „čekuj“ TU.

2 Replies to “VIDEO: Efektívny bežecký tréning v zimnej príprave cyklistu”

  1. Tak toto vyskúšam. Osobne mám rád intenzívne tréningy. Počas svojej ultra éry som behával do 20km. Z toho nebol problém zabehnúť aj 100 km.

Pridaj komentár