Máte radi výzvy? Radi testujete svoje limity? Tak práve pre vás je tu SUPERCHALLENGE VOL. 2, ktorý štartuje už budúci týždeň!

Cyklistická sezóna sa pomaly blíži ku koncu. Verím, že počasie vydrží a počas septembra nás čaká dlhé a teplé babie leto. Sľúbil som vám ešte jednu super výzvu, a tak sa poďte pozrieť, čo som pre vás pripravil.

Útok na Štiavnické vrchy

Ako som v priebehu júla avizoval ďalší SUPERCHALLENGE bude situovaný v Štiavnických vrchoch. Trasa ktorú absolvujete je krásna, má kopcovitý charakter a určite si siahnete na dno svojich síl, nakoľko počas nej absolvujete päť meraných úsekov. V aplikácii STRAVA pri profile segmentu celej trasy, prevýšenie trošku klame a pripravte sa, že nastúpate okolo 1400 m. výškových.

Trasa a jednotlivé rýchlostné skúšky

https://www.strava.com/segments/29735121 Celá trasa

https://www.strava.com/segments/14375647  RS1 Sklené Teplice – Podhorie

https://www.strava.com/segments/21649102  RS2 Banská Belá – Šobov – Červená Studňa

https://www.strava.com/segments/29735209  RS 3, Bzenica – Žarnovica

https://www.strava.com/segments/14543065?oq=ba%C5%88a RS4 – Baňa Zlatý Štôl – Teplý potok

https://www.strava.com/segments/29735268  RS 5, Dolná Ždáňa – Žiar Smetisko

Časový limit

Pre klasifikáciu SUPERCHALLENGU je časový limit 5 h, pričom sa ráta celkový čas, nie čistý čas. Teda, ak o 10.00 h vyrazíte limit stihnete vtedy, ak do cieľa prídete do 15.00 h.   

Môžeme ísť aj viacerí spolu?

superchallenge2

SUPERCHALLENGE ako taký, môžete absolvovať aj viacerí spolu. Dôležité je absolvovať rýchlostnú skúšku individuálne, pekne každý za svoje. To znamená že na RS – ke nebudete hákovať, chodiť za autom, kamiónom, motorkou alebo na elektrobajku. Verím, že tejto výzvy sa zúčastnia ortodoxní cyklisti a vyznávači pravidiel fair – play, a tak nebudeme musieť riešiť nejaké podvádzačky a podobne…

Od kedy do kedy sa jazdí?

Podujatie môžete absolvovať kedykoľvek od 06.09.2021 do 01.10.2021 do 18.00 h.

Čo bude ďalej s pro1training cyklistickou ligou?

Myslím si, že sami cítite a určite vnímate, že v aktuálnej dobe sú cyklisti na ceste ohrozeným druhom. Pri tragických udalostiach v tomto roku zahynulo na našich cestách aj viacero špičkových Slovenských pretekárov. Mnohí sa stali účastníkmi dopravných nehôd, alebo menej vážnych kolízií. Z tohto dôvodu si ďalej netrúfam organizovať neoficiálne podujatie akým bola liga.

Riziko je v súčastnosti príliš vysoké a organizovať preteky v plnej premávke, bez akýchkoľvek povolení a zabezpečenia zo strany Policajného Zboru SR, je z môjho pohľadu veľmi nebezpečné a nezodpovedné. Je pravda, že ako účastníci ste štartovali na vlastné riziko, no nechcel by som, aby sa v súvislosti s ligou stala hocijaká nehoda. Z tohto dôvodu pôjde od ďalšieho roka v režime ON LINE CUPU +  pravdaže Hornoveský Cyklopretek zostane ako súčasť ligy.

Verím, že sa vás na SUPERCHALLENGE zúčastní čo najviac. Športu Zdar!

Fotky miest štartu a cieľa meraných RS – iek