Ahoj cyklisti a fanúšikovia nášho projektu pro1training.sk. Vo svete sa už v plnom prúde rozbehli cyklistické preteky. U nás je momentálne pandemická situácia nepriaznivá, preto nie je možné usporiadať hromadné podujatie, no nezaháľame a štartujeme našu ligu on – line podujatiami v podobe Pro1training challenges. Prvý challenge sa uskutoční od 22.03.2021 do 28.03.2021.

TRASA 1. CHALLENGE

Snažil som sa vymyslieť trasu, kde si myslím, že budú zabezpečené zhruba rovnaké podmienky v priebehu súťažných dní, pre všetkých zúčastnených cyklistov. Vybraná trasa vás preverí po kondičnej, technickej ale i taktickej stránke. Vzhľadom na počasie si myslím, že nás potrápi vietor, a tak to bude mať charakter pravej jarnej klasiky. Dĺžka challengu je 15 km s prevýšením 319 m. Trasu zverejňujem v predstihu a verím,  že si ju pred ostrým pokusom prejdete. 

ŠTART CHALLENGU

V obci Šašovské Podhradie oproti Valašskému Šenku. Štartujte letmým spôsobom.

LETÍŠ ČO TO DÁ

Následne pokračujete po ceste smerom cez obce Pitelová, Trnavá Hora až do obce Hronská Dúbrava.

POZOR! TECHNICKÁ PASÁŽ

Pred koncom obce Hronská Dúbrava zabočíte do ľava, kde pokračujete do kopca asi 500 m a potom odbočíte znovu do ľava a pokračujete na koniec ulice, kde znovu odbočíte do ľava smerom na hlavnú cestu. Tu to neprepáľ! Celá pasáž je technická, posledná zákruta je ostrá má skoro 90 stupňov, nachádza sa v zjazde a je v nej štrk. V tejto pasáži odbočujete viac krát. Pri odbočovaní by nemal byť problém, nakoľko premávka je minimálna, no myslite nato, že nie ste na hermeticky uzavretej trati, a tak sa pred každým odbočovaním poriadne poobzeraj! 

LETÍŠ ČO TO DÁ 2

Po technickej pasáži sa dostanete znovu na hlavnú cestu v obci Hronská Dúbrava a pokračujete naspäť cez obec Trnavá Hora do obce Pitelová.

POZOR ODBOČUJEME !

V obci Pitelová odbočíte do prava a pokračujete smer Pitelová centrum.

POSLEDNÝ KOPEC POTRÁPI

Záverečný kopec nie je dlhý, no na záver pekne potrápi. Neopúšťaj sa! Už to nie je ďaleko.

A JE TU CIEĽ

Pomyselná cieľová rovinka sa nachádza kúsok pred železničným priecestím.

NEZÁBUDAJTE! NIE SÚ TO MAJSTROVSTVÁ SVETA!

Nezabudnite! Nejde o majstrovstvá sveta! Preto dodržujte všetky platné pravidlá týkajúce sa bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, týkajúce sa súčasne platného lock downu a pravdaže pravidlá fair play.

Verím, že sa vám táto trasa bude páčiť a zúčastní sa vás čo najviac, pričom si oživíte svoj tréningový proces, takýmto zaujímavým on – line podujatím. Potešíte ma, keď po svojom pokuse spomeniete náš FB a IG profil (@pro1training.sk) prostredníctvom nejakej peknej storyčky. Držím vám palce pri vašich výkonoch! Makajte! Športu zdar!

Pridaj komentár