Ahoj cyklisti a fanúšikovia projektu pro1training.sk. Máme tu marec a vo svete sa už za prísnych protiepidemiologických podmienok rozbehli cyklistické preteky. Na Slovensku nám to v najbližšej dobe nehrozí, a preto zatiaľ štartujeme našu ligu on – line podujatiami v podobe Pro1training challenges.

OŽIV SVOJ TRÉNINGOVÝ PROCES!

Vo všetkom zlom treba nájsť aj niečo dobré. CORONA doba nás naučila aj novým veciam. Myšlienka challenges je predovšetkým o spestrení tréningového procesu, pretože určite každý z vás poctivo trénuje. No o čom je tréning ? Keď nie je kde prezentovať svoju nadobudnutú výkonnosť. Preto sme sa rozhodli, že prostredníctvom moderných technológií vytvoríme podujatie, kde si budete môcť zmerať svoje aktuálne sily vo vybranom období, na nami zvolenej trase, za dodržania všetkých súčasne platných nariadení vlády, ktoré sa týkajú momentálne platného lock downu.

PRAVIDLÁ ONLINE CHALLENGES

Challenge sa bude súťažne jazdiť len v ten deň alebo počas obdobia, v ktorom bude stanovený, aby sa zabezpečili “férové” poveternostné podmienky pre všetkých zúčastnených cyklistov. Ďalej je nutné dodržať nasledovné podmienky:  

  • segment je povinnosť absolvovať individuálne! ( to znamená ako časovku jednotlivcov, “každý za seba” )
  • čas štartu a počet pokusov je v danom období individuálny
  • v prípade, že by ste sa náhodou na štarte segmentu stretli viacerí cyklisti v ten istý čas, nechajte si medzi sebou rozostup, a tak absolvujte stanovenú trasu
  • štart na jednotlivých segmentoch je letmý, teda nemusíte zastavovať

Verím, že všetci, čo sa zúčastníte, budete dodržiavať pravidlá bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a dodržíte podmienky fair – play. Vyhodnotenie bude vždy po ukončení obdobia, v ktorom sa challenge bude jazdiť, pričom bude na facebookovej stránke zverejnený odkaz na výsledky.

AKO SA CHALLENGU ZÚČASTNÍM ?

Na absolvovanie challengu je potrebná nasledovná výbava a splnenie týchto podmienok:

  • prístroj s gps alebo smartfón
  • aplikácia strava
  • účet v aplikácii
  • člen klubu pro1training v aplikácii strava ( táto podmienka je povinná, inak nebudete figurovať vo výsledkovej listine )
  • nepovinné, no poteší: like na facebook a instagram stránke pro1training, odber na youtube

Bodovanie do seriálu ligy bude platné ako v minulom roku. Prvý challenge sa uskutoční od 22. do 28. marca 2021. Trasa bude zverejnená dňa 19. marca na fcb stránke pro1training a v skupine stránky Trénuj s pro1training. Tešíme sa na vašu účasť a výborné výkony! Športu Zdar!

Michal Procner, pro1training.sk         

Pridaj komentár