Posledný májový víkend pokračoval Slovenský pohár v MTB cross country druhým kolom v Turčianskych Tepliciach, na ktorom som sa zúčastnil a pretekal v kategórii masters A. Ako to dopadlo si prečítajte v článku.

NÁROČNÁ TRAŤ

Trasa pretekov sa nachádza v miestnom lesoparku Bôrik. Jej charakter je náročný nakoľko pretekárov preveria nekonečné koreňové pasáže, rock gardeny, skoky a dropy. Keďže Turčianske Teplice sú naskok od Žiaru nad Hronom, tak trasu som si bol najazdiť už počas týždňa a po štyroch kolách som sa cítil rozbitý na prach. Z trate som spravil aj video v ktorom nájdete tie najlepšie pasáže.

VĎAKA ORGANIZÁTOROM

Aj napriek stále prebiehajúcim opatreniam na zamedzenie šírenia nákazy novým koronavírusom, bolo podujatie usporiadané na TOP úrovni, nebol problém s parkovaním, štart nemeškal a všetko išlo ako po masle.

PRIEBEH PRETEKOV MOJIMI OČAMI

Kategória masters A sme odštartovali presne podľa plánu o 12.00 h na trať dlhú 4 okruhy. Konkurencia v našej kategórii sa od pretekov k pretekom zlepšuje. Štart bol, čo sa týka tempa, ako vždy ostrý a postupne sa len pridávalo. Na trati plnej koreňov mali výhodu pretekári nižšej hmotnosti, a tak som sa zaradil na 8. miesto na ktorom som jazdil počas celých pretekov, až do cieľa. V pretekoch sa mi išlo dobre a pretekanie ma veľmi bavilo, pretože trať bola naozaj pestrá, rýchla a zábavná.

ZHODNOTENIE PRETEKOV

Preteky boli zorganizované na profi úrovni a všetko šliapalo ako hodinky. Nebol problém s parkovaním, čas štartu nemeškal. Čo sa týka výsledku nie som spokojný, pretože som myslel, že od Drozdova som dosť potrénoval a urobil kopu roboty na svojej výkonnosti, no konkurencia mi stále ukazuje chrbát a preto ma čaká ešte veľa roboty hlavne čo sa týka techniky jazdy. Verím, že sa vám článok páčil. Športu Zdar!

Michal PROCNER pro1training.sk