Krahulská Rozhľadňa je miesto, ktoré sa v rámci cyklistického tréningu určite oplatí navštíviť. V dnešnom príspevku, vám ukážem super tréning na horskom bicykli, pričom som spravil aj video z tejto nádhernej oblasti. Navyše v súčastnosti máme jeseň a dominuje babie leto, ktoré je v plnom prúde. Na oblohe nám panuje úplne “azuro” a príroda hrá krásnymi farbami. Preto neseďte doma a poďte takúto “atmošku” ešte využiť v sedle horského bajku.

Krahulská Rozhľadňa zaujímavosti

Medzi stavebné dominanty v okolí mesta Kremnica patrí drevená 13,5 m vysoká turistická rozhľadňa na Krahulskom vrchu (Krahulský štít alebo tiež hovorovo Gróbňa, 958,5 m n. m.). Trojposchodová veža, ktorá už na prvý pohľad zaujme svojím originálnym šesťbokým pôdorysom, bola slávnostne otvorená 28. septembra 2013.

Rozhľadňa nám ponúka výhľad na Zlaté mesto – Kremnicu, ktorú odtiaľto máme možnosť vidieť ako na dlani. Na druhej strane zase vidíme obec Krahule, kde v zimných mesiacoch môžeme pozorovať lyžiarov na zasnežených svahoch. Ak však zaostríme trochu ďalej, naskytne sa nám výhľad na Kremnické vrchy (podcelky Flochovský chrbát-hlavný hrebeň horstva, Jastrabská vrchovina a Kunešovská hornatina/planina), Žiarsku kotlinu, Vtáčnik, Štiavnické vrchy, Žiar a Turčiansku kotlinu. Za veľmi dobrej viditeľnosti môžeme v diaľke vidieť aj obrysy Malej Fatry

Perfektný jesenný tréning

Zoberiem vás na zaujimavý okruh, ktorý sa nachádza v Kremnických Vrchoch, pričom vás prevediem členitým terénom v okolí mesta Kremnica. V rámci cyklistického tréningu absolvujeme náročné stúpanie v podobe výjazdu najdlhšieho prírodného rock gardenu v strednej Eúrope, brod cez potok a ďaľšie pekné výjazdy po miestnych lúkach a lesoch, ktoré vedú, až na miesto kde sa týči Krahulská Rozhľadňa.

Na záver perfektného výjazdu vás čaká odmena

Po absolvovaní výjazdu sa môžete pokochať krásnym výhľadom na mesto Kremnica a okolité pohoria. Po načerpaní pozitívnej energie z výhľadu a prostredia, vás čaká odmena v podobe náročného technického zjazdu do Kremnice. Tu si dajte pozor, pretože budete zjazdovať po turistickom chodníku, kde vám môžu ísť v protismere turisti. Vzhľadom na to nezabúdajte, že v lese nie ste sami a prispôsobte rýchlosť svojím jazdným schopnostiam.

Odkaz na tréning okolo Krahulskej Rozhľadne v aplikácii strava

Odkaz na tento super tréning nájdete aj mojom profile v aplikácii strava, skade si môžete stiahnuť GPX súbor a presne tak nasledovať trasu ktorú som absolvoval.

https://www.strava.com/activities/6120899848

Pridaj komentár