Už túto sobotu (17.07.2021) sa uskutoční MTB  Hornoveský Cyklopretek. Pozorne si prečítajte nasledujúce riadky a určite si príďte zapretekať!

AKO  HV PRETEK VZNIKOL?

Preteky vznikli v roku 2013 z recesie, ako miestny prebor pri príležitosti osláv dňa otcov. Vďaka chalanom, ktorí sa zúčastňujú rôznych cyklistických akcií sa postupne vyprofilovalo dedinské MTB cross country, ktoré je na vysokej úrovni a v tomto roku sa uskutoční už 9. ročník.

AKCIA VHODNÁ  PRE VŠETKÝCH PRIAZNIVCOV CYKLISTIKY

Či už ste pretekár, hobbík, tréner alebo rodič mladého talentu, Hornoveský cyklopretek je pre všetkých. Na pretekoch sa štartuje vo všetkých vekových aj výkonnostných kategóriách, a tak si svoje sily môžete vždy porovnať s podobne ladenými bajkermi. Nezabúda sa ani na rodičov a doprovod pretekárov, ktorí si môžu užiť super atmosféru pri guláši a pivku.  

KATEGÓRIA MALÉ DETIČKY

V tejto kategórii sa preteká okolo futbalového ihriska. Na svoje si tu prídu najmenšie detičky, ktoré môžu prevetrať svoje trojkolky, odražadlá a malé bicyklíky.

TRASA PRE DETI A MLÁDEŽ

hlavných pretekoch sa na Hornoveskom Cyklopreteku súťaží na dvoch trasách. Krátka trasa je určená pre deti a mládež. Jazdí sa na menšom okruhu, ktorý prechádza centrom obce Horná Ves. Okruh je technicky menej náročný. U detí preverí kondičné a technické schopnosti. Technické pasáže okruhu sú zamerané na prejazd zákrut, obrubníkov a prekážok z paliet. Jazdí sa tu prevažne po trávnatom povrchu a asfalte.

TRASA HOBBY A ELITE  

hornoveský cyklopretek štart
hornoveský cyklopretek

Kategória HOBBY a ELITE preteká na „veľkom“ okruhu, ktorý vedie okolím obce Horná Ves. Okruh meria 4,4 km a má prevýšenie 130 m. Kategória HOBBY absolvuje okruh 3 krát a kategória ELITE 5 krát. Okruh je vymyslený veľmi dobre a dokonale preverí vašu fyzickú pripravenosť. Technické pasáže sa svojou povahou blížia pretekom slovenského pohára v cross country.

SUPER CENY A TOMBOLA

hornoveský cyklopretek

Na Hornej Vsi je víťazom každý, kto preteky dokončí. Šampióni vyhrávajú vecné ceny a „prizemoney“. Navyše každý účastník je zaradený do bohatej tomboly.

Veríme, že sa vás zúčastní čo najviac. Tešíme sa na vás a vidíme sa v sobotu na Hornej Vsi pri Kremnici. Športu Zdar! Viac informácii a prihlásiť sa môžete TU.