Ahojte! Aj vy poznáte tie „super“ situácie v rámci tréningu na bicykli, kedy sa vám stane  „galiba“, ktorú nie je možné na mieste odstrániť.  Tak presne takáto „galiba“ ma poslala domov z tréningu minulý týždeň. Čo sa mi stalo a ako som si nakoniec poradil si prečítajte v článku.

KRÁSNY DEŇ

Počas celého dňa išlo všetko ako po masle, počasie cyklistike prialo a na tréning sa mi popri denných starostiach a radostiach podarilo ušetriť dosť času. Tak si vravím: „Super! Dám si niečo dlhšie v teréne.“ Beriem „horák“ a štartujem z Lutily, lesom sa napájam na Šibákovku, kadiaľ som ďalej pokračoval na Dolnú Klapu, stadiaľ smer Slobodné a chcel som sa dostať na Hornú Ves, kde som mal v pláne absolvovať jeden okruh na ktorom sa jazdia miestne preteky. Ďalej som chcel pokračovať na Kremnicu, Krahule a vrátiť sa späť domov cez Lúčky a Kopernicu, pričom som mal v pláne potrénovať niečo cez 3 hodiny. 

KONÁR SI MA VYČÍHAL

My cyklisti sa v lese bojíme viac konárov ako samotnej zveri. Je to z toho dôvodu, že konáre číhajú všade po zemi a veľmi ľahko vás ulovia. Spôsob ich lovu je veľmi agresívny a robia to tak, že sa vám zamocú do prehadzovačky, ktorú následne poškodia alebo úplne odtrhnú. Čakalo ma posledné stúpanie pred vjazdom do obce Horná Ves, no a tam sa to stalo. Zaútočil na mňa konár. Už počas dokončenia otáčky som cítil v nohách nejaký podozrivý odpor, a tak som ihneď otáčku uvoľnil. Žiaľ bolo to už neskoro a prehadzovačka to mala za sebou. Konár ju úspešne ulovil. Chvíľu mi trvalo, kým som túto skutočnosť spracoval, dokonca som sa pokúsil podať jej ešte prvú pomoc, pričom mi vyhŕkla aj slza, veď ak o ňu prídem, tak GX – ka stojí 120 e.

ČO TERAZ ĎALEJ        

Po skonštatovaní smrti prehadzovačky a jej následnom oplakaní bolo treba pokračovať ďalej. Veď gazdiná aj s dcérou ma už netrpezlivo očakávajú doma. Vedel som, že sa nachádzam niekde nad obcou Horná Ves, no nevedel som presne koľko km sa od Hornej Vsi nachádzam. A vlastne nebudeme si klamať, nevedel som kde sa vôbec nachádzam, len som si to tak myslel. Ešte, že mam k dispozícii GARMIN 830 edge, na ktorom je možné určiť aktuálnu polohu. Mapa ukazovala, že sa nachádzam niekde v lese medzi obcami Horná Ves a Kopernica. V tejto oblasti nie je na mobile žiadny signál, takže zavolať niekomu, aby prišiel po mňa neprichádzalo do úvahy. S odtrhnutou prehadzovačkou sa nedá na bicykli pokračovať, pretože jej mŕtve telo by sa vám namotalo do špicov kolesa, a tak by ste si zahubili aj koleso a zarobili ešte viac.

EŠTE ŽE SOM MAL NÁRADIE

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 60854-kellys-multikluc-kls-adroit-46fe0acd68022e99a4f928e92f39dae4.jpg

Našťastie som mal so sebou camelback v ktorom nosím aj šikovný „multikľúč“, na ktorom sa nachádza aj nitovač reťaze. Úspešne som rozpojil reťaz, dal preč mŕtve telo prehadzovačky a aj s reťazou som ju pochoval do vnútra camellbacku. Pri tejto mini poslednej rozlúčke mi znovu vyhŕkla slza. Najbližšou cestou, som sa na bicykli pustil smerom dole. Keby som nemal „multiklúč“, tak by som tadiaľto musel pokračovať pešo.

BEZ REŤAZE SA ŤAŽKO ŤAHÁ

Po 5 km úseku dole kopcom vychádzam v obci Kopernica na dolnom konci. Vravím si výborne stadiaľto to mám už len 10 km. Pochopiteľne bez reťaze veľa toho nenaťaháte, no a tlačiť, to u mňa neprichádza do úvahy. Napadlo ma, že čo keby som si spravil z bicykla kolobežku? Nakopol som si jednu nohu na pedál a druhou som sa pekne odrážal ako na kolobežke. Takýmto spôsobom som sa elegantne prepravil až domov. Dokonca slušnou priemernou rýchlosťou 20 km/h.  Pred domom som zistil, že som ešte v časovom limite, a tak som sa nenápadne vplýžil do garáže. Rýchlo som si prezul horské tretry za cestné  a vymenil horský bajk za žiletku na ktorej som ešte dotrénoval nejaké kilometre. Takto „parádne“ dopadol môj minulotýždňový tréning. Prišiel som o prehadzovačku a skúsil som si aj netradičný triatlon: Horský bajk, bajkobežka, cestný bajk.  Stalo sa na tréningu niečo podobne aj vám? Napíšte do komentu budem rád.

Michal PROCNER, pro1training.sk