Od 16. do 22. mája 2022 sa uskutoční 5. kolo ONLINECUPU. Preverí vás náročný segment, ktorý má sklon miestami až 30%. Jedná sa o preteky na horskom „bajku“ a zorientovať sa v neznámom teréne môže byť pre „cezpoľných“ cyklistov problém, preto som pre vás pripravil nasledujúci popis tohto segmentu.

Trasa

Meraný úsek vedie z hlavnej cesty medzi obcou Lutila a Slaská, kde odbočíte smerom na poľnú cestu a pokračujete po nej do časti nazývanej Laziny. Po zozjazdovaní asfaltovej cesty odbočíte do prava, kde pokračujete rovno ďalej po „afaltke“, ktorá neskôr prejde na šotolinovú cestu. Táto cesta vedie až pod Kmotrinu Skalu. Z cesty nikde neodbočujte. Nakoniec prídete do lomu, ktorý sa nachádza pod Kmotrinou skalou. Tu sa stúpanie „zlomí“ zozjazdujete ešte asi 50 m, zabočíte do ľava a ste v cieli.

GPX súradnice TU

Fotogaléria

Veľkú časť segmentu som šiel aj v tomto videu. Pozri od druhej minúty. Verím, že vás príde zabojovať s týmto náročným stúpaním čo najviac. Pre istotu si zapnite na “computeri” aj LAP alebo svoj challenge nahrajte ako novú aktivitu. Ak by vás náhodou segment nenačítal, pošlite mi tieto dáta. Makajte a športu zdar!