V dňoch 18.04. až 24.04.2022 sa konalo 3. kolo ONLINECUPU 2022. Pretekárov preveril zaujímavý horský okruh okolo Močiara.

Trasa

močiar

Okruh štartuje v obci Jalná a pokračuje asi 1 km asfaltovou cestou paralelne s diaľnicou. Následne na cyklistov čaká náročné stúpanie v podobe šotolinovej cesty, ktorá vedie až do obce Močiar. Na tomto stúpaní „naklajmbujete“ skoro 400 m výškových pri vzdialenosti 6,29 km, čiže stúpanie je poriadna „morda“ a dôkladne preverí vaše kondičné schopnosti. Po dosiahnutí najvyššieho bodu trasy nasleduje menej náročný, no zato rýchly zjazd späť do obce Jalná.

Pekný tip na tréning

Okrem pretekov ONLINECUPU, môže byť táto trasa  parádnym tipom pre váš tréning. Napríklad zo Žiaru nad Hronom sa dá prejsť cez Šašovské Podhradie poza rieku Hron až do obce Jalná, pričom celý čas kopírujete diaľnicu a terén, v ktorom sa na „bajku“ budete pohybovať, je technický a členitý. TU si môžete pozrieť GPX súradnice, ako túto trasu najradšej jazdím ja.

Výsledky 3. kola ONLINECUPU 2022 klikni SEM

Verím, že sa vám toto kolo našej ONLINELIGY páčilo. Už budúci týždeň nás čaká miestny monument v podobe výjazdu z obce Vyhne na Červenú Studňu. Trénujte! Teším sa na vaše super výkony.